Μηνιαία Αρχεία: Οκτώβριος 2023

ΗΜΕΡΕΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

Οι ημέρες και οι ώρες που δέχονται οι καθηγητές του σχολείου μας, περιέχονται στο παρακάτω αρχείο.

Δημοσιεύθηκε στη Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΗΜΕΡΕΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

Την Πέμπτη 19/10/2023 οι φιλόλογοι του σχολείου μας και το Β1 τμήμα είχαμεμια ξεχωριστή εμπειρία : ένα δίωρο δειγματικής διδασκαλίας από την κ.Φουντοπούλου στο μάθημα της Αρχαίας Ελληνικής Γλώσσας. Στο πλαίσιο τηςδιάχυσης του νέου προγράμματος σπουδών μάς δίδαξε το κείμενο … Συνέχεια

Δημοσιεύθηκε στη Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η Καθηγήτρια του ΕΚΠΑ κ. Μαρίζα Φουντοπούλου φέρνει το Νέο Πρόγραμμα Σπουδών στα Αρχαία Ελληνικά και επιμορφώνει τους φιλολόγουςστο 2ο Γυμνάσιο Αμαρουσίου.