7ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Δημιουργικής Γραφής στην Αγγλική Γλώσσα

Το τμήμα Αγγλικών Σπουδών του Κολεγίου «ΔΕΛΑΣΑΛ» προκηρύσσει, για τη σχολική χρονιά 2023-2024, έναν διαγωνισμό δημιουργικής γραφής για μαθητές Γυμνασίου με θέμα:“The trip not taken…” . Παρακαλούνται όσοι/ες μαθητές/τριες μας ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν στον διαγωνισμό αυτό , να μας αποστείλουν έως τις 22 Δεκεμβρίου 2023 στο mail του σχολείου (βλ. επισυν.) την δήλωση έγκρισης των γονέων/κηδεμόνων τους για πραγματοποίηση διαδικτυακής συνάντησης με την καθηγήτρια Αγγλικών κα Βουρδάνου Αικατερίνη προκειμένου να λάβουν καθοδήγηση και οδηγίες για τον διαγωνισμό Όπως θα δείτε και στην επισυναπτόμενη προκήρυξη η προθεσμία υποβολής των έργων είναι η 30η Ιανουαρίου. Ως εκ τούτου, οι μαθητές/τριες που προτίθενται να συμμετάσχουν μπορούν να αξιοποιήσουν και τις διακοπές των Χριστουγέννων για την προετοιμασία του έργου τους. Οι συμμετέχοντες μπορούν να αποστείλουν τα έργα τους στο mail του σχολείου έως τις 12 Ιανουαρίου 2024, ημέρα Παρασκευή.