Συμμετοχή του σχολείου μας στις σχολικές αθλητικές δράσεις των Γυμνασίων της Β’ Αθήνας.

Το σχολείο μας συμμετείχε με μεγάλη επιτυχία στις σχολικές αθλητικές δράσεις των Γυμνασίων της Β’Αθήνας που πραγματοποιήθηκαν την Τετάρτη 22 Μαΐου στο αθλητικό κέντρο ‘Ν.Πέρκιζας’ στο Χαλάνδρι. Συμμετείχαν 22 μαθητές και μαθήτριες οι οποίοι/ες αγωνίστηκαν στα αγωνίσματα του στίβου (80 μέτρα, 1000 μέτρα, μήκος, σφαίρα και σκυταλοδρομία 4×50) καθώς και μια ομάδα αγοριών και μια ομάδα κοριτσιών στους αγώνες καλαθοσφαίρισης 3×3. Το σχολείο μας κατέκτησε την 1η θέση στη σκυταλοδρομία αγοριών 4×50, την 3η θέση στα 80 μέτρα αγοριών, την 3η θέση στο αγώνισμα της σφυροβολίας αγοριών, την 3η θέση στο μήκος αγοριών και την 3η θέση στα 1000 μέτρα κοριτσιών. Συνοδός καθηγητής ήταν ο καθηγητής Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας κ. Παναγιώτης Νικολακόπουλος.

Δημοσιεύθηκε στην Ανακοινώσεις. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.