ΓΙΟΡΤΗ για την 25η ΜΑΡΤΙΟΥ

Το σχολείο μας γιόρτασε τη μεγάλη επέτειο της 25ης Μαρτίου του 1821 ιδιαίτερα πανηγυρικά!

Την παραμονή διεξήχθησαν εορταστικές εκδηλώσεις στο χώρο του σχολείου μας.

Η φιλόλογος κα Πλιάκα Χριστιάνα σε συνεργασία με τη μουσικό κα Μαγαδαληνή Τσιμπεροπούλου και τη γυμνάστρια κα Παναγιώτα Τόλη οργάνωσαν μαζί με τους μαθητές μας την εθνική εορτή στο χώρο του γυμναστηρίου.

Παρουσίασαν προβολές, χρονικά, σκέτς, ποιήματα, τραγούδια και παραδοσιακούς χορούς.

Μετά το πέρας της γιορτής  μαθητές, σημαιοφόρος και παραστάτες έκαναν κατάθεση στεφάνου στην πλατεία Ηρώων Αμαρουσίου.

Ανήμερα του εορτασμού η διευθύντρια κα Ρασσιά Δήμητρα με τη γυμνάστρια κα Τόλη Παναγιώτα συνόδευσαν τους αριστούχους μαθητές της σημαίας στην Εκκλησία για τη δοξολογία και στη συνέχεια όλους τους υπόλοιπους μαθητές που συμμετείχαν στην παρέλαση (βήμα και μπάντα).